nowyk

Nowa Mowa – Treningi

Treningi Nowej Mowy dla osób z ESBS (jąkanie i bloki mowy) – jak pomóc sobie w pokonywaniu trudności z mówieniem?

W dzisiejszych czasach skuteczna komunikacja jest kluczowa w wielu aspektach życia. Niestety, niektórzy ludzie mogą mieć trudności z mówieniem (jąkanie i bloki mowy). Na szczęście, istnieją sposoby, aby poprawić swoje umiejętności mówienia i pokonać trudności komunikacyjne. 

Czym są treningi Nowej Mowy?

Treningi Nowej Mowy – to nauka alternatywnego, naturalnego sposoby mówienia, która pomaga osobom z ESBS poprawić swoje umiejętności przekazywania myśli i komunikacji. Metoda ta opiera się na teorii, że ​​język i mowa są procesami automatycznymi, które można zmienić poprzez specjalne ćwiczenia i treningi. Treningi Nowej Mowy skupiają się na połączeniu wytwarzania mowy z rozluźnieniem mięśni ciała, redukcji lęku przed mówieniem oraz nauczeniu się technik wdrażania nowych umiejętności w życie.

Jakie są korzyści płynące z treningów Nowej Mowy?

Treningi Nowej Mowy są bardzo korzystne dla osób z ESBS. Przede wszystkim pomagają one poprawić płynność mowy, co oznacza, że ​​osoby z ESBS będą mówić płynnie i naturalnie. Ponadto, treningi te pomagają w zmniejszeniu lęku przed mówieniem, budowaniem odwagi i odzyskaniem wiary w swoje możliwości  co jest częstym problemem dla osób z ESBS. Dzięki redukcji lęku przed mówieniem, osoby z ESBS czują się bardziej pewne siebie podczas rozmów i prezentacji publicznych. Wreszcie, treningi Nowej Mowy uczą technik relaksacyjnych, które pomagają w redukcji napięcia mięśni i stresu, co jest ważne w przypadku ESBS, ponieważ napięte mięśnie mogą przyczynić się do nasilenia jąkania.

Jak przebiega trening Nowej Mowy?

Trening podstawowy Nowej Mowy zwykle trwa od kilku do kilkunastu dni. Treningu upłynniania  od kilku do kilkunastu miesięcy

odbywa się w grupach lub indywidualnie. Treningi składają się z serii ćwiczeń, w których uczestnicy uczą się poprawnej wymowy, intonacji oraz technik relaksacyjnych. Uczestnicy również uczą się, jak radzić sobie z lękiem przed mówieniem i jak lepiej kontrolować swoją mowę. Podczas treningów Nowej Mowy często wykorzystuje się nagrywanie i odtwarzanie nagrań, aby uczestnicy mogli usłyszeć swoją mowę i zobaczyć, jakie postępy poczyniają.

Osoby dorosłe uczą się nowej mowy w realnych sytuacjach tj: rozmowy oko w oko, rozmowy w grupach, przez telefon, zamówienia w restauracji, wystąpienia publiczne

Podobne wpisy